VR & SPORT

połączenie doskonałe

Vr e-sport

VR w sportowym duchu

 Początki e-sportu w Polsce sięgają roku 1997. Od tego czasu sportowa rywalizacja towarzyszy branży gier komputerowych i jest jednym z atrakcyjniejszych sposobów rozwijania kariery w połączeniu z pasją. Kombinacja ta nieustannie zyskuje na popularności, a społeczność graczy rozrasta się w zawrotnym tempie. 

E-sport łączony z grami VR to potężne narzędzie do przełamywania stereotypu “siedzącego gracza”. W przeciwieństwie do tradycyjnych e-sportowych rozgrywek, wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości daje ogromny potencjał dbania o sprawność. W bazie gier znajdują się tytuły, dzięki którym zarówno dorośli jak i młodzież zapewnią sobie odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, porównywalną z tą na klasycznych treningach. 

 Wybierając odpowiednią dla siebie przygodę, dodatkowo ćwiczysz umiejętność balansu ciałem, koordynację ręka – oko, poczucie rytmu oraz utrzymywanie równowagi. O aktywność możesz dbać indywidualnie, jak również spróbować sił w rywalizacji z innymi graczami w myśl sportowych emocji i dążenia do celu. 

 

vr club

e-sportowa wizja…

Przez e-sport chcemy mówić o rozwijaniu kondycji i trenowaniu sprawności, rozwijaniu ambicji w doskonaleniu umiejętności, popularyzować technologię i narzędzia VR idące w parze z aktywnością ruchową wraz z usprawnianiem zręczności, jak również oferować wyzwania w duchu zdrowej rywalizacji i dbaniu o efektywność wkładanych wysiłków graczy różnych pokoleń.

Idealnym sposobem na realizację tych założeń jest VR Club. FunCube to miejsce aspirujące do budowania społeczności graczy, w którym z pomocą obsługi, odpowiednią ofertą i technologią, będą mogli systematycznie trenować, doskonalić umiejętności, a także analizować postępy i rozwój sprawności. 

 Najlepsze osiągnięte przez graczy wyniki i rekordy będą dla nowo przybywających wyzwaniem i motywacją by spróbować sił w rywalizacji. Tak prowadzone działania stworzą środowisko entuzjastów i miłośników e-sportu zjednoczonych w Klubie VR. To także okazja do poznawania nowych osób i tworzenia relacji we wspólnej pasji. 

W roku 2016 w Polsce powstało Esports Association – Stowarzyszenie Sportów Elektronicznych, którego celem jest przede wszystkim popularyzowanie i profesjonalizowanie sportów elektronicznych na terenie kraju.

Według testów metabolicznych przeprowadzonych przez VR Institute of Health and Exercise i w laboratoriach Kinesiology SFSU, najbardziej intensywne gry są w stanie spalić więcej kalorii na minutę niż większość dedykowanych urządzeń treningowych na siłowni. Możliwości VR stają się potężnym narzędziem w walce z siedzącym trybem życia, jak również znajdują zastosowanie w redukowaniu otyłości wśród dzieci i dorosłych.

Beat Saber będący w naszej stałej ofercie to jeden z popularniejszych tytułów gier VR. Od daty premiery czyli w maju 2018 roku, według serwisu steamspy.com, w Beat Saber zagrano łącznie: 18 530 000 godzin! 

Testy metaboliczne wykazały spalanie średnio 6,55 kalorii na minutę w trakcie aktywnej rozgrywki. To co najmniej: 4 639 374 000 kalorii w zakresie wspomnianych godzin.

Dane Institute Health and Exercise

WYBIERZ jedną z wielu przygód

Znajdź coś dla siebie i pobij rekord

Beat Saber

Superhot VR: Arcade Edition

Arizona Sunshine

Call Now Button